Turtle vermaakt tot Hydrologische Gereedschapskist (voor Brabantse Delta)
2 mei 2012
Al jarenlang werkt Nelen & Schuurmans met het modelleerinstrumentarium Turtle. Dit instrumentarium, in GIS te gebruiken als toolbox, zorgt ervoor dat modelprojecten efficiënt en gestructureerd worden doorlopen en dat gemaakte modelleerkeuzen in het project goed gedocumenteerd worden en blijven.
Turtle wordt al door vele waterschappen gebruikt als ondersteuning bij modelprojecten. Het waterschap Brabantse Delta kiest nu ook voor het gebruik van dit modelleerinstrumentarium om voor het gehele beheergebied basismodellen te bouwen. Deze modellen moeten als basis dienen voor het uitvoeren van de 2de toetsronde volgens het NBW. Turtle zal hiervoor worden afgestemd op de lokale situatie bij Brabantse Delta, om zo uit te groeien tot hun Hydrologische Gereedschapskist.
In het kader van deze opdracht zal Turtle enkele nieuwe functionaliteiten krijgen, waar de huidige gebruikers in een volgende versie ook van kunnen profiteren. Zo helpen de waterschappen elkaar om gezamenlijk het instrumentarium te optimaliseren.

